Forum www.boga.fora.pl Strona Główna
Home - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Galerie - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Codzienne badanie Pism.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.boga.fora.pl Strona Główna -> Tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Miłujący prawdę
Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 84
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 5:40, 19 Lut 2011    Temat postu: Re: Codzienne badanie Pism.

Sobota 19 lutego

"Wtedy ów człowiek natychmiast wyzdrowiał i wziął swoje nosze, i zaczął chodzić"(Jana 5:9).

Jezus przebywał w Jerozolimie i przy sadzawce Betzata uzdrowił chorego. Żydom, którzy skrytykowali jego uczynek, wyjaśnił:
Syn nie może nic uczynić z własnej inicjatywy, lecz tylko to, co widzi, że czyni Ojciec”. Wspomniał także, iż Ojciec „wszelkie sądzenie powierzył Synowi”.
Potem Jezus rzekł: „Kto słyszy moje słowo i wierzy temu, który mnie posłał, ten ma życie wieczne”. Następnie dodał:
Nadchodzi godzina, w której wszyscy w grobowcach pamięci usłyszą (...) głos [Syna Człowieczego] i wyjdą: ci, którzy czynili to, co dobre, na zmartwychwstanie życia; ci, którzy się dopuszczali tego, co podłe, na zmartwychwstanie sądu” (Jana 5:1-8, 19, 22, 24-29).
A zatem prześladującym go Żydom Jezus oświadczył, że został wyznaczony przez Boga do urzeczywistnienia nieobcej im nadziei życia wiecznego na ziemi i że dokona tego, wskrzeszając zmarłych.
Warto nad tym rozmyślać.
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Miłujący prawdę
Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 84
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 12:50, 20 Lut 2011    Temat postu: Re: Codzienne badanie Pism.

Niedziela 20 lutego

"Ja nie jestem częścią świata" (Jana 17:16).

Potrzebujemy odwagi, żeby się nie skalać poglądami i uczynkami powszechnymi w tym świecie. Stykamy się z presją, by wdać się w niewłaściwe postępowanie bądź praktyki i obrzędy związane z religią fałszywą.
Zmagamy się też z kłopotami finansowymi. Wszystko to mogłoby nas skłonić do zboczenia z prawych ścieżek Jehowy. Wielu chrześcijan znosi sprzeciw ze strony rodziny.
W niektórych krajach instytucje oświatowe coraz agresywniej propagują teorię ewolucji.
Poszerza się też grono zwolenników ateizmu. W obliczu takich nacisków nie możemy pozostać bierni. Aby się im przeciwstawić i tym samym zapewnić sobie ochronę, musimy działać.
Przykład Jezusa pokazuje, jak to robić skutecznie.
On nigdy nie uległ świeckim wpływom. Nigdy nie pozwolił, by świat powstrzymał go od wywiązania się ze zleconego mu dzieła głoszenia albo go skłonił do obniżenia zasad dotyczących prawdziwego wielbienia i właściwego postępowania.
My również nie powinniśmy do tego dopuścić. Analizowanie jego odważnej postawy i rozmyślanie nad nią może dodać nam odwagi niezbędnej do trzymania się z dala od świata.
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Miłujący prawdę
Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 84
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 20:53, 21 Lut 2011    Temat postu: Re: Codzienne badanie Pism.

Poniedziałek 21 lutego

Hiob wstawał wczesnym rankiem i składał ofiary całopalne według liczby wszystkich dzieci. Tak Hiob czynił zawsze’ (Hioba 1:5).

Gdy kogoś z naszych współwyznawców dosięga jakieś nieszczęście, nie powinniśmy obwiniać o to Jehowy. Jak już wspomnieliśmy, rzeczywistym wrogiem jest Szatan. Do poszkodowanego brata nie odnosimy się więc z rezerwą, jak to czynili fałszywi pocieszyciele Hioba, lecz wzorujemy się na Elihu, który zwrócił się do niego niczym prawdziwy przyjaciel. Staramy się wesprzeć danego chrześcijanina w zmaganiach z naszym wspólnym wrogiem, Szatanem (Prz. 3:27; 1 Tes. 5:25).
Pragniemy dopomóc współwyznawcy, żeby niezależnie od tego, co się wydarzy, zachował nieskazitelność i tym samym rozradował serce Jehowy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Miłujący prawdę
Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 84
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 6:05, 25 Lut 2011    Temat postu: Re: Codzienne badanie Pism.

Piątek 25 lutego

"Pozostawiwszy podstawową naukę o Chrystusie, przyjmy do dojrzałości" (Hebr. 6:1).

Paweł nie tylko zachęcił swych współwyznawców, by zmierzali ku dojrzałości duchowej, ale też wyjaśnił, co ona obejmuje (Hebr. 5:12-14).
Ludzie dojrzali” nie zadowalają się symbolicznym mlekiem. Przyjmują „pokarm stały”. Znają więc zarówno elementarne, jak i głębokie prawdy (1 Kor. 2:10).
Ponadto dzięki używaniu władz poznawczych — czyli korzystaniu z posiadanej wiedzy — mają je wyćwiczone, toteż łatwiej odróżniają to, co właściwe, od tego, co niewłaściwe.
Gdy muszą podjąć jakąś decyzję, potrafią dostrzec wchodzące w grę zasady biblijne i je zastosować. Nieco wcześniej Paweł napisał: „Jest konieczne, byśmy zwracali niezwykłą uwagę na to, cośmy usłyszeli, żebyśmy nigdy nie zostali uniesieni z prądem” (Hebr. 2:1).
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Miłujący prawdę
Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 84
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 7:03, 06 Mar 2011    Temat postu: Re: Codzienne badanie Pism.

Niedziela 6 marca
"Szczęśliwi, którzy są świadomi swej potrzeby duchowej, gdyż do nich należy królestwo niebios" (Mat. 5:3).

Tylko jeden człowiek przewyższał Salomona mądrością. Był nim Jezus Chrystus, który powiedział o sobie:
Oto tu więcej niż Salomon” (Mat. 12:42).
Jezus głosił „wypowiedzi życia wiecznego” (Jana 6:6Cool.
Na przykład w Kazaniu na Górze omówił zasady, które były też zawarte w niektórych przysłowiach Salomona.

Napisano:
(Przysłów 3:13) "Szczęśliwy jest człowiek, który znalazł mądrość, i człowiek nabywający rozeznania",
(Przysłów 8:32-33) „A teraz, synowie, słuchajcie mnie; doprawdy, szczęśliwi są ci, którzy strzegą mych dróg. 33 Słuchajcie karcenia i stańcie się mądrzy, a nie okazujcie żadnej niedbałości".
(Przysłów 14:21) "Kto gardzi swoim bliźnim, ten grzeszy, lecz szczęśliwy jest ten, kto okazuje łaskę uciśnionym".
(Przysłów 16:20) "Kto w jakiejś sprawie okazuje wnikliwość, znajdzie dobro, a kto ufa Bogu, jest szczęśliwy".

Jezus podkreślił, że prawdziwego szczęścia zaznaje się dzięki temu, co ma związek z oddawaniem czci Jehowie oraz spełnianiem się Bożych obietnic. Jeśli stosujemy się do zasad zawartych w naukach Jezusa, to przybliżamy się do Jehowy, u którego jest „źródło życia”. Chrystus jest uosobieniem „mądrości Bożej” (1 Kor. 1:24, 30). Jako mesjański Król, posiada „ducha mądrości” (Izaj. 11:2).
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Miłujący prawdę
Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 84
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 17:26, 09 Mar 2011    Temat postu: Re: Codzienne badanie Pism.

Środa 9 marca

"[Bóg] pokornych obdarza niezasłużoną życzliwością" (1 Piotra 5:5).

Co musimy robić, by móc skorzystać z Bożych pouczeń?
Bardzo ważne jest przejawianie pokory i gotowości uczenia się.
Psalmista Dawid napisał: ‛Jehowa będzie potulnych uczył swej drogi’ (Ps. 25:8, 9).
Ponadto Jezus powiedział: „Starannie ukryłeś te rzeczy przed mędrcami i intelektualistami, a objawiłeś je niemowlętom” (Łuk. 10:21).

Jezus wyjaśnił: „Nikt nie może przyjść do mnie, jeżeli Ojciec, który mnie posłał, go nie pociągnie” (Jana 6:44).

Napisano:
(Jeremiasza 9:23-24) "Oto, co rzekł Jehowa: „Niech mędrzec się nie chełpi swą mądrością, a mocarz niech się nie chełpi swą potęgą. Niech bogacz się nie chełpi swym bogactwem”. 24 „Lecz kto się chełpi, niechże się chełpi tym, iż posiadł wnikliwość i poznał mnie, że ja jestem Jehowa, Ten, który okazuje lojalną życzliwość, sprawiedliwość i prawość na ziemi; bo w nich znajduję upodobanie” .


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Miłujący prawdę
Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 84
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 5:51, 12 Mar 2011    Temat postu: Re: Codzienne badanie Pism.

Sobota 12 marca

"Jeżeli mnie prześladowali, was też będą prześladować" (Jana 15:20).

W wielu krajach nie napotykamy otwartego sprzeciwu, stykamy się jednak z pogardą i obojętnością. Potrzebujemy zatem wiary i odwagi, żeby wytrwać w śmiałym głoszeniu dobrej nowiny.
Czytasz:
(2 Piotra 1:5-Cool "Dlatego też, dokładając ze swej strony wszelkich gorliwych starań, uzupełnijcie waszą wiarę cnotą, waszą cnotę poznaniem, wasze poznanie panowaniem nad sobą, wasze panowanie nad sobą wytrwałością, waszą wytrwałość zbożnym oddaniem, wasze zbożne oddanie uczuciem braterskim, wasze uczucie braterskie miłością.
Jeśli bowiem te rzeczy są w was, i to w obfitości, to nie dopuszczą, żebyście byli bezczynni albo bezowocni pod względem dokładnego poznania naszego Pana, Jezusa Chrystusa
".

Może nieraz trudno ci uczestniczyć w tej działalności albo niektóre jej aspekty cię przytłaczają. Jeśli tak, to nie jesteś wyjątkiem.
Apostoł Paweł był śmiałym i nieustraszonym głosicielem, który świetnie rozumiał prawdę, a mimo to czasami nie było mu łatwo głosić.
Do chrześcijan w Tesalonice napisał:
Gdy najpierw w Filippi ucierpieliśmy i zostaliśmy zuchwale potraktowani (jak to wam zresztą wiadomo), wówczas dzięki naszemu Bogu zdobyliśmy się na śmiałość, by z wielkim zmaganiem opowiedzieć wam dobrą nowinę Bożą” (1 Tes. 2:2).
W Filippi na polecenie władz Paweł i jego współtowarzysz Sylas zostali pobici rózgami, wtrąceni do więzienia i zakuci w dyby.
Czytasz:
(Dzieje 16:16-24) "A zdarzyło się, gdyśmy szli na miejsce modlitwy, że spotkała nas pewna służąca, która miała ducha — demona wróżbiarstwa. Przynosiła ona swoim panom znaczny zysk uprawianiem sztuki przepowiadania. 17 Dziewczyna ta chodziła za Pawłem i za nami, wołając tymi słowy: „Ludzie ci są niewolnikami Boga Najwyższego, którzy wam ogłaszają drogę wybawienia”. 18 Czyniła tak przez wiele dni. W końcu Paweł, znużony tym, odwrócił się i rzekł do ducha: „W imię Jezusa Chrystusa rozkazuję ci, żebyś z niej wyszedł”. I w tejże godzinie wyszedł. 19 Kiedy jej panowie spostrzegli, że przepadła ich nadzieja zysku, pochwycili Pawła i Sylasa, zawlekli ich na rynek do władców 20 i zaprowadziwszy ich do urzędników miejskich, powiedzieli: „Ci ludzie wywołują w naszym mieście wielkie poruszenie, są bowiem Żydami 21 i ogłaszają zwyczaje, których nam nie wolno przyjmować ani praktykować, gdyż jesteśmy Rzymianami”. 22 I powstał przeciwko nim tłum, a urzędnicy miejscy, zdarłszy z nich szaty wierzchnie, nakazali ich bić rózgami. 23 A gdy zadali im wiele razów, wtrącili ich do więzienia, rozkazując dozorcy więziennemu, aby ich bacznie pilnował. 24 Ten, otrzymawszy taki rozkaz, wtrącił ich do wewnętrznego więzienia i zakuł im nogi w dyby".
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Miłujący prawdę
Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 84
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 7:06, 13 Mar 2011    Temat postu: Re: Codzienne badanie Pism.

Niedziela 13 marca

"One na pewno nie zostaną zgładzone i nikt ich nie wyrwie z mojej ręki" (Jana 10:2Cool.

Podczas Święta Poświęcenia w Jerozolimie Jezus oznajmił swoim przeciwnikom:
Wy nie wierzycie, ponieważ nie jesteście z moich owiec. Moje owce słuchają mego głosu i ja je znam, a one podążają za mną. I ja daję im życie wieczne” (Jana 10:26-2Cool.
Czy Jezus mówił tylko o życiu w niebie, czy chodziło mu również o życie wieczne w ziemskim raju?
Nieco wcześniej swych naśladowców podniósł na duchu słowami:
Nie bój się, mała trzódko, gdyż wasz Ojciec uznał za dobre dać wam królestwo” (Łuk. 12:32).
Ale w trakcie tego samego Święta Poświęcenia oświadczył:
Mam drugie owce, które nie są z tej owczarni; te również muszę przyprowadzić” (Jana 10:16).

Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Miłujący prawdę
Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 84
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 5:20, 15 Mar 2011    Temat postu: Re: Codzienne badanie Pism.

Wtorek 15 marca

"My zaś będziemy się oddawać (...) usługiwaniu słowem" (Dzieje 6:4).

Kiedy Jezus wybrał 12 apostołów, zlecił im przede wszystkim głoszenie dobrej nowiny (Marka 3:13-15). Zadanie to harmonizowało z podstawowym znaczeniem greckiego słowa apòstolos, pochodzącego od czasownika, który znaczy „wysyłać”.
Ale gdy nadeszła pora na utworzenie zboru chrześcijańskiego, rolę apostoła poszerzono o „urząd nadzorcy” (Dzieje 1:20-26).
Głównie na czym skupiało się 12 apostołów? Odpowiedzi dostarczają słowa stanowiące dzisiejszy tekst dzienny i wypowiedziane, gdy powstał spór dotyczący codziennego podziału żywności dla wdów (Dzieje 6:1-3). Postanowienie to spotkało się z błogosławieństwem Jehowy, ponieważ „słowo Boże dalej rosło, a liczba uczniów w Jerozolimie bardzo się pomnażała” (Dzieje 6:7). A zatem główna odpowiedzialność za udostępnianie pokarmu duchowego spoczywała na apostołach (Dzieje 2:42).
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Miłujący prawdę
Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 84
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 6:44, 18 Mar 2011    Temat postu: Re: Codzienne badanie Pism.

Piątek 18 marca

"Każdy bowiem, kto spożywa mleko, jest nie zaznajomiony ze słowem prawości, bo jest niemowlęciem" (Hebr. 5:13).

Jeśli chcemy stać się dojrzali, musimy dobrze znać orędzie, które kieruje do nas Bóg. Jest ono zawarte w Jego Słowie, Biblii. Powinniśmy więc pilnie studiować tę Księgę.
(Mateusza 24:45-47) „Kto rzeczywiście jest niewolnikiem wiernym i roztropnym, którego pan ustanowił nad członkami czeladzi swojej, aby im dawał pokarm we właściwym czasie? Szczęśliwy ów niewolnik, jeśli jego pan, przybywszy, zastanie go tak czyniącego!
Zaprawdę wam mówię: Ustanowi go nad całym swoim mieniem
".
Dzięki temu przyswoimy sobie Boży sposób myślenia, a to pomoże nam ćwiczyć nasze władze poznawcze.
Chrześcijanka imieniem Orchidea powiedziała: „Największy wpływ na moje życie wywarła zachęta, żeby regularnie czytać Biblię. Zapoznanie się z tą Księgą od deski do deski zajęło mi jakieś dwa lata. Czułam się, jakbym po raz pierwszy poznawała Stwórcę. Dowiedziałam się, jak postępuje, w czym ma upodobanie, a czego nienawidzi, oraz jak ogromną mocą i mądrością się odznacza. Codzienna lektura Biblii dodała mi sił do przetrwania najtrudniejszych momentów w życiu”.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Miłujący prawdę
Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 84
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 11:06, 19 Mar 2011    Temat postu: Re: Codzienne badanie Pism.

Sobota 19 marca

"Syn Człowieczy nie przyszedł po to, by mu usługiwano, lecz by usługiwać i dać swoją duszę jako okup w zamian za wielu" (Mat. 20:2Cool.

Rozmyślanie o pokorze Jezusa pomoże nam ‛zachowywać się jak pomniejsi’ wśród naszych braci (Łuk. 9:46-4Cool. Takim postępowaniem przyczynimy się do jedności.
Jehowa — niczym ojciec dużej rodziny — pragnie, by Jego dzieci ‛mieszkały ze sobą w jedności’, by żyły w dobrych stosunkach (Ps. 133:1).
Jezus w modlitwie do Ojca prosił, żeby wszyscy prawdziwi chrześcijanie byli zjednoczeni.
Dlaczego o to zabiegał?
On sam tak to uzasadnił: „Aby świat poznał, żeś ty mnie posłał i że ich umiłowałeś, tak jak umiłowałeś mnie” (Jana 17:23).
A zatem jedność panująca w naszym gronie pomaga rozpoznać w nas naśladowców Chrystusa.
Chcąc się nią cieszyć, musimy patrzeć na przejawy cudzej niedoskonałości tak jak Jezus.
On chętnie przebaczał. Uczył też, że Bóg przebaczy nam tylko wtedy, gdy wcześniej sami przebaczymy bliźnim.
Czytasz:
(Mateusza 6:14-15) „Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich wykroczenia, to wasz Ojciec niebiański i wam przebaczy; 15 jeśli zaś nie przebaczycie ludziom ich wykroczeń, to wasz Ojciec także nie przebaczy waszych wykroczeń.".
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Miłujący prawdę
Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 84
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 10:15, 20 Mar 2011    Temat postu: Re: Codzienne badanie Pism.

Niedziela 20 marca

"Mieli ze sobą księgę prawa Jehowy" (2 Kron. 17:9).

Chrześcijance imieniem Linda pewna domowniczka wyznała, iż musi się opiekować mężem, który jakiś czas temu miał udar.
Żaliła się: „Nie wiem, co zrobiłam, że Bóg pozwolił, by to mnie spotkało”. Głosicielka odpowiedziała:
„Czy mogę panią o czymś zapewnić?”.
Następnie odczytała List Jakuba 1:13: "Niech nikt, kto jest doświadczany, nie mówi: „Przez Boga jestem doświadczany”. Bóg bowiem nie może być doświadczany przez coś złego ani sam nikogo nie doświadcza".
i dodała:
„Te wszystkie cierpienia, które dotykają nas i naszych bliskich, nie są karą od Boga”.
W tym momencie domowniczka serdecznie uścisnęła Lindę.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Miłujący prawdę
Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 84
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 13:08, 22 Mar 2011    Temat postu: Re: Codzienne badanie Pism.

Wtorek 22 marca

"Złe towarzystwo psuje pożyteczne zwyczaje" (1 Kor. 15:33).

Ludzie pod pewnym względem przypominają gąbki — chłoną to, co ich otacza.
Nasz Stwórca doskonale wie, jak niebezpieczne — albo jak pożyteczne — może być dla niedoskonałego człowieka czyjeś towarzystwo.
Dlatego udziela nam cennej rady:
Kto chodzi z mądrymi, stanie się mądry, lecz kto się zadaje z głupcami, temu źle się powiedzie” (Prz. 13:20).
Nikt z nas nie chciałby, żeby ‛źle mu się powiodło’; każdy wolałby ‛stać się mądry’.
Rzecz jasna, jeśli chodzi o Jehowę, to żadne towarzystwo nie może sprawić, że stanie się mądrzejszy — żadne też nie może Go zepsuć. Mimo to Bóg daje nam piękny przykład pod względem doboru towarzystwa.
Zastanówmy się przez chwilę, z jakimi ludźmi pragnie się przyjaźnić.
Jehowa nazwał swym przyjacielem patriarchę Abrahama.
Czytasz:
(Izajasza 41:CoolAle ty, Izraelu, jesteś moim sługą, ty, Jakubie, którego wybrałem — potomkiem Abrahama, mego przyjaciela";
Człowiek ten był wyjątkowym wzorem wiary, prawości i posłuszeństwa.
Czytasz:
(Jakuba 2:21-23) "Czy nasz ojciec Abraham nie został uznany za prawego na podstawie uczynków, gdy na ołtarzu ofiarował swego syna Izaaka?
Widzisz, że jego wiara współdziałała z jego uczynkami i dzięki uczynkom jego wiara została wydoskonalona, i spełniły się słowa Pisma, które mówią:
„Abraham uwierzył Jehowie i poczytano mu to za prawość”, i został nazwany „przyjacielem Jehowy”
".
Właśnie takie osoby Jehowa również dzisiaj uznaje za swoich przyjaciół.
Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Miłujący prawdę
Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 84
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 4:32, 31 Mar 2011    Temat postu: Re: Codzienne badanie Pism.

Czwartek 31 marca

"Zastanawiaj się nad tymi rzeczami; bądź nimi pochłonięty, aby twój postęp był jawny dla wszystkich" (1 Tym. 4:15).

Młodemu człowiekowi potrzebny jest trzeźwy osąd. Apostoł Paweł radził swoim współwyznawcom w Koryncie:
Nie stawajcie się małymi dziećmi pod względem zdolności rozumienia, (...) pod względem zdolności rozumienia stańcie się dorośli” (1 Kor. 14:20).
Dzięki usłuchaniu tej zachęty do rozwijania umiejętności dojrzałego myślenia młodzi mogą łatwiej uniknąć poważnych błędów. Jeśli jesteś osobą młodą, osiągnięcie dojrzałości będzie wymagało od ciebie wysiłku.
Paweł oświadczył Tymoteuszowi:
Niech nikt nigdy nie patrzy z góry na twą młodość. Wprost przeciwnie, dla tych, którzy są wierni, stań się wzorem w mowie, w postępowaniu, w miłości, w wierze, w nieskalanej czystości. (...) Dalej przykładaj się do publicznego czytania, do usilnego zachęcania, do nauczania” (1 Tym. 4:12, 13). Młodzi chrześcijanie powinni więc wzrastać duchowo i robić postępy widoczne dla innych.

Pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Miłujący prawdę
Dołączył: 03 Lis 2009
Posty: 84
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 4:43, 16 Kwi 2011    Temat postu: Re: Codzienne badanie Pism.

Sobota 16 kwietnia

"Świadczenie o Jezusie jest natchnieniem do prorokowania" (Obj. 19:10).

Prorocze zapowiedzi — od pierwszej, zanotowanej w Księdze Rodzaju 3:15, aż po chwalebne wizje z Księgi Objawienia — można dobrze zrozumieć tylko wówczas, gdy się uwzględni rolę Jezusa w mesjańskim Królestwie. Wyjaśnia to, dlaczego sporo proroctw zapisanych w Pismach Hebrajskich pozostaje zagadką dla tych, którzy nie uznają Jezusa za obiecanego Mesjasza.
Nie dziwi nas też, dlaczego ludzie, którzy nie cenią Pism Hebrajskich i zawartych w nich proroctw mesjańskich, widzą w Jezusie co najwyżej wybitnego człowieka. Wiedza o nim umożliwia sługom Bożym zrozumienie znaczenia proroctw biblijnych, które mają się spełnić w przyszłości:
(2 Koryntian 1:20) "Bo ilekolwiek jest obietnic Bożych, za jego sprawą stały się „Tak”. Dlatego też przez niego mówi się Bogu „Amen” na chwałę przez nas".
Czytanie Biblii w okresie Pamiątki:
(wydarzenia z dnia 12 Nisan)
Mateusza 26:1-5, 14-16; Łukasza 22:1-6
(Mateusza 26:1-5) "A gdy Jezus zakończył wszystkie te wypowiedzi, rzekł do swych uczniów: 2 „Wiecie, że za dwa dni przypada Pascha i Syn Człowieczy ma być wydany.”.
Wtedy naczelni kapłani i starsi ludu zebrali się na dziedzińcu arcykapłana zwanego Kajfaszem i naradzali się wspólnie, żeby podstępem schwytać Jezusa i go zabić.
Mówili jednak: „Nie podczas święta, by nie doszło do rozruchów wśród ludu"
”.
(Mateusza 26:14-16) "Wtedy jeden z dwunastu, zwany Judaszem Iskariotem, poszedł do naczelnych kapłanów i rzekł: „Co chcecie mi dać, żebym go wam wydał?” Wyznaczyli mu trzydzieści srebrników. Odtąd więc szukał dobrej sposobności, żeby go zdradzić".
(Łukasza 22:1-6) "A zbliżało się Święto Przaśników, zwane Paschą. I naczelni kapłani oraz uczeni w piśmie szukali skutecznego sposobu, by się go pozbyć, bali się bowiem ludu.
Lecz Szatan wszedł w Judasza zwanego Iskariotem, zaliczanego do dwunastu; i ten, odszedłszy, rozmawiał z naczelnymi kapłanami i przełożonymi świątyni o skutecznym sposobie wydania go im.
Ci uradowali się i uzgodnili, że dadzą mu srebrne pieniądze.
Zgodził się więc i zaczął szukać dobrej sposobności, żeby im go wydać z dala od tłumu
".


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum www.boga.fora.pl Strona Główna -> Tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB
Appalachia Theme © 2002 Droshi's Island