Forum www.boga.fora.pl Strona Główna
Home - FAQ - Szukaj - Użytkownicy - Grupy - Galerie - Rejestracja - Profil - Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości - Zaloguj
Słabe punkty Projektu Cheops

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.boga.fora.pl Strona Główna -> Kontrowersje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jerzy Karma
ReferentDołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 1077
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 20:10, 24 Paź 2008    Temat postu: Słabe punkty Projektu Cheops

Temat zakładam dla osób, które już wiedzą, co proponuje się w Projekcie Cheops. W zasadzie obecnie dawanie pieniędzy na projekt i w zamian obietnicę ratunku przed globalną katastrofą.
To tak jakby tonącemu ktoś powiedział:
- Zapłać mi, to Cię uratuję.
Czy jest pewność, że taka osoba rzeczywiście uratuje po wzięciu pieniędzy?
Nie ma.

Nie chcę krytykować, ani negować żadnego ewentualnego projektu.
Jednak, jeśli coś ma słabe punkty, to dlaczego obserwatorzy mieliby ich nie widzieć?
I dlaczego Projekt Cheops - powstały wg tego, czym jest, jako projekt od istot ponad ludzkich /"cywilizacje o wyższym stopniu rozwoju"/"- ma tyle błędów "marketingowych"? Wink


Asef napisał:
...fragmenty,pierwszy w sesji 68:
[link widoczny dla zalogowanych]


(...)...Ten "wdowi grosz" to jest to, co dajecie z serca. [/b][/color]To jest ta przepustka do dzisiejszej "Arki Noego". To jest ta przepustka do dzisiejszej "Arki Noego". Jeśli nie zdoła się ukończyć dzisiejszej "Arki Noego" to wydarzenia, które się będą nawarstwiać, zrobią to, o czym już teraz się pisze i o czym mówią naukowcy.
/.../ Ten tradycyjny "wdowi grosz" - to jest ta wasza energia, to jest ten wkład z serca, wkład miłości. Nie robicie tego dla misji – robicie to dla siebie i dla swoich rodzin.Okażcie tę miłość wobec swoich najbliższych i ten wdowi grosz, bez którego nie da się dostać do "Arki Noego" uratuje to, co jest najcenniejsze.Nie wasze konta w bankach, wasze piękne domy, ale najcenniejszą rzecz, którą jest życie! Czy ktoś jest w stanie podważyć to, co mówię, że największym darem i skarbem jest życie? (...)

__________________________________________________
Zatem ratunek za pieniądze? A może i zbawienie?
Przypomina to nie tyle czasy arki i Noego, co kupczenie odpustami:
"Zapłać, a będziesz zbawiony".

Jeśli by tu chodziło rzeczywiście o przejaw daru serca, to mówiono by inaczej. Jak np.:
- Wspomagajcie się wzajemnie. Potrzebującym nie żałujcie swoich pieniędzy. Bo są oni w gorszej sytuacji od Was nie z własnej winy, bo ani ich sytuacja nie jest ich winą, ani w przypadku braku umiejętności radzenia w życiu ów brak też nie jest ich winą.

Z pewnością dobre serce można zamanifestować dając nie tylko na konto Projektu Cheops.
____________________________________________________________


Cytat:

Barbara: Według przekazów, po roku 2012 wszystko się na Ziemi zmieni. Wobec tego, czy wszystkie instytucje państwowe przestaną istnieć? Czy tak to mamy rozumieć ?

Enki: Nie jest to proces jednego roku, jak to wielu myśli - rok 2012 - i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko się zmieni. Jest to proces i z roku na rok będą postepowały zmiany. Ten proces musi też nastąpić we wszystkich rządach świata, bo na dzień dzisiejszy, wszystkie rządy świata działają jak w amoku, w zaślepieniu nie widząc tego, co się wokół nich dzieje. To będzie zmienione. Rządy muszą istnieć – tylko, że na ten "najwyższy stołek" zasiądą ludzie kompetentni, czyli inaczej mówiąc - przybędą na Ziemię ludzie z Drugiej Ziemi i będą uczyć jak zarządzać, jak żyć. Z tych, którzy dzisiaj zdewastowali Ziemię, którzy ogłupiali i ogłupiają ludzi - nie zostanie nikt.

No i jeszcze z 70 sesji:
[link widoczny dla zalogowanych]En-ki: Bóg nie zmienił zdania. Bóg obiecał Ziemię ludziom i słowa dotrzymał. Tak było przed 3 tysiącami lat, przyjście Jezusa na Ziemię. Ale, dał też ludziom prawo wolnej woli i rozumu. I tutaj osoba zadająca pytanie uważa, że Bóg jest niesprawiedliwy i chce końca istnienia istot ludzkich. Więc powtarzam... Bóg cały czas wyciąga do was rękę... Nie będzie końca świata. Jest to zmiana systemu i narodziny Nowej Ziemi, i narodziny nowych ludzi. To wy się macie narodzić na nowo. Celem nawet samego Boga jest "uśmiercić" dotychczasowy stosunek do życia. Rok dwunasty wprowadza Ziemię w nowy cykl zegara kosmicznego. Tak się działo i dziać będzie przez tysiąclecia. Cykl powtarza się co 25 000 lat. Istoty żyjące w tych dniach muszą się narodzić na nowo - i tę szansę narodzin daje Bóg. Tych informatorów od zmiany was na Ziemi jest dużo. Wszyscy mówią o zmianie was, w waszych sercach. Na pewno, trzeba inaczej spojrzeć na to, co szykuje Bóg. Otwórz się na płynącą zmianę, otwórz się na rok dwunasty tak, żeby ten czas ciebie nie zaskoczył. ... Bóg nie chce was "zamienić". Zostaliście stworzeni do życia na Ziemi na wzór i podobieństwo bogów, więc bogowie tak długo będą pracować nad waszym doskonaleniem się, aż staniecie się godni reprezentowania swego DNA, a Ziemię uczynicie rajską planetą. Śmierć będzie pojęciem nieznanym. To jest szykowane dla istot ludzkich przez Boga. Słucham.


En-ki: Tak. Ziemia potrzebuje osłony... Osłony, która zabezpieczy Ziemię. ... Otóż, cyklicznie też w kierunku Słońca leci planeta, zwana różne - jako "czyściciel", albo "planeta - bandyta", bo niszczy, co ma po drodze. Tę niszczycielską moc Ziemia odczuła 12 tysięcy lat temu, bo owa planeta cyklicznie obiega Ziemię co 12 tysięcy lat, powodując ogromne zniszczenia. To, że nie jesteście jedynymi istotami we wszechświecie - jest wiadome, i w trosce o waszą planetę i ludzi cywilizacje o wyższym stopniu rozwoju nie chcą dopuścić do katastrofy. Czas zrównania się planety z Ziemią wyliczony został na rok dwunasty. Energetyczna osłona Ziemi zniweluje skutki przelotu. Co ma Piramida i Faraon wspólnego? Odpowiem. Piramida Pierwsza, zwana Cheopsa stoi na centralnym punkcie osi Ziemi, czyli ma centralne połączenie z wszechświatem, tak zwany portal. Faraon, jako budowniczy, jest tym kluczem, który uruchomi główny "agregator" - kod czasu, jakim jest Piramida. Piramida nie jest zwykłym agregatorem na Ziemi. Jest ich mnóstwo na Ziemi, ale Piramida jest jedynym głównym - i jeśli nie otworzy się tej Bramy Głównej, inne agregatory nie zostaną uruchomione - i wtedy Ziemia nie otrzyma zabezpieczenia. Skutki przelotu owego "czyściciela" będą straszne. Niech nikogo nie zwiedzie pozór "ładnej, słonecznej pogody", bo pomimo ładnej pogody "piorun uderzy"... Czyż nie jest to objaw wielkiej miłości Boga do was, danie wam ratunku? "Koło ratunkowe" Boga, wykopać Faraona – czyż to są aż tak duże wymagania? Włożyć do sarkofagu jego mumię i czekać... To wszystko. Ratujecie siebie, ratujecie najbliższych. Dlatego, jak już mówiłem - o miłości, o energii miłości – dla istot ludzkich, pojęcie to jest - pojęciem nieznanym. Teraz mówię - wykopcie Faraona, a w prezencie otrzymacie coś najcenniejszego – życie.

__________________________________________________

Oto zatem przedstawia się sytuację następująco. Dawno temu zbudowano interesujący i złożony system ochrony ziemi w skład którego wchodzą tak potężne dzieła jak egipskie piramidy. Teraz zaś jego wykorzystanie uzależniono od zbiórki pieniędzy na wydobycie mumi faraona.
Za mało będzie pieniędzy, to całe dawniejsze wysiłki zostaną skazane na porażkę.
Ktoś w to uwierzy?
Nikt dorosły tworząc i budując drogi projekt nie uzależni jego działania od takich czynników.
Zatem taka argumentacja nie wzbudza wiarygodności - wręcz przeciwnie.
Ale...
Dorosły nieraz buduje misternie budowle z klocków... i daje dziecku ją do zburzenia w jednym momencie...
Albo kupuje drogą zabawkę wiedząc, że jest duże prawdopodobieństwo, iz dziecko ja zniszczy. I najczęściej dziecko niszczy - gdy jest jeszcze małe.
Tu jednak sytuacja jest zupełnie inna.
Do końca ludzie nie mają konstruktywnych danych co do tego kim jest Enki.
Nie znając zaś kogoś ma się prawo do zachowania ostrożności.
Gdy ten ktoś mówi Ci co masz robić...
W zasadzie nie masz obowiązku go słuchać.
Jeśli zaś on obiecuje Ci pomoc uzależniając ja od stawianych wymagań, to może to sie kojarzyć z handlem, albo i z szantażem.

Wypowiedzi Enkiego były różnego rodzaju. Jedne z nich powinny wzbudzić do niego zaufanie. Inne wzbudziły u mnóstwa ludzi wiele wątpliwości.
Dlaczego nie jest zatem postacią budzącą powszechne zaufanie?
Na ten temat wiele już napisano. Przy czym sprawiedliwość wymaga, by mieć świadomość, że przekazał także informacje dobre i wiarygodne - te warto wsiąść ku pożytkowi świata.
Jeśli jednak ktos daje jakieś dobre rady, czy prawdy, to czy cały jest dobry?
Nie wiadomo.
Dlatego nie ma informacji dających pewność co do tego jaki jest Enki.
Jeśli juz jakieś są, to skoro są one rysami na całości... o czym świadczą?
W każdym razie wzbudzaja słuszną ostrożność...
Chyba, że przyjmiemy, iż wskazują one jedynie na niedoskonałość Enkiego - do której ma prawo, tak samo jak my.
Ile jednak tej niedoskonałości można zaakceptować w istocie przedstawiającej się jako tego rodzaju istota za jaką on sam sie podał?


Kolejna kwestia:
Mumia jakiejś istoty ma być kluczem...
Dlaczego akurat ciało miałoby być kluczem uruchomiającym ochronne pole?
Bezsens.
Kiedy zaś by używano ciała? Kto potrzebował ciała do ożywienia w pewnym horrorze?
Wink
Dr Frankenstein.
Przedstawiany przez Enkiego scenariusz bardziej pasuje do ożywienia jakiegoś ciała.
W odpowiednim polu.
Czy jest to możliwe?
Jeśli komórki zachowały sie w określonym stopniu, a życie polega na wzbudzaniu pól życiowych, to na jakiej podstawie mozna wykluczyć, iz jest to niemożliwe, by odpowiednimi polami ożywić ciało?


P.s.
Cytaty Asefa pochodzą z [link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jerzy Karma
ReferentDołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 1077
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 6:37, 29 Kwi 2010    Temat postu:

Z blogu Ayshien:
[link widoczny dla zalogowanych]


Cytat:

Do Samuela,

Oj Samuelu, Kosmiczny Manipulancie.......(tu wstaw wszystkie imiona jakich uzywasz). Mam prawo tak napisac, bo doswiadczylam ja i moi przyjaciele na wlasnej skorze co potrafisz. Ty wiesz, ze Wasz czas sie konczy, stad nerwowe ruchy i mnostwo alternatywnych posuniec, aby naiwni i ci ktorzy chca zaistniec na scenie "EGO" dali sie wciagnac w Twoja gre. To tacy ludzie, ktorym po klasycznym "wzieciu" wszczepiliscie nowa pamiec wmawiajac im, ze maja do wykonania "zadanie specjalne" - ratowanie ludzkosci. To tacy, ktorymi zainteresowaliscie sie w czasie ich smierci klinicznej, robiac to, co powyzej napisalam.


Ayshien cytowała u siebie kogoś innego. Przy okazji nadmienię, że Ayshien na swoim blogu ukazuje wspaniałe wglądy.

Wracając do Enkiego.
Nagonka jest spora, wręcz bardzo duża i coraz większa. Czy jej lawinowy przyrost jest jakimś dowodem na to, że Enki jest zły?

Niekoniecznie.

Oczywiście ja także niektóre wypowiedzi Enkiego, jego postawy, odbierałem dość krytycznie. Nadal wdzę określone racje w swoich ocenach, lecz czy to może być wystarczającym dowodem na to, że Enki jest tym złym?

Niekoniecznie.

Któż z nas jest doskonały?
Enki także nie jest doskonały i pewne relacje jakie o sobie zdał - jego dzieje - wskazują właśnie na to, że nie musi jeszcze być doskonały.
Zatem może popełniać błędy, czy niezbyt marketingowo prowadzić kampanię na rzecz Projektu Cheops Wink

Zatem, czy ocena celu Enkiego powinna być oparta na osobowości Enkiego?

Z pewnością nie, bo przecież każdy z nas miał w życiu jakies dobre cele - gdyby je oceniać przez pryzmat naszych niedoskonałości, to wszystkie owe cele okazałyby się złymi.

A tak jednak nie jest.
_________________

Uważam, że Projekt Cheops należy rozpatrywać jedynie pod kątem technicznym, czy naukowym. Bez brania pod uwagę osobowości Enkiego.

To będzie bardziej konstruktywna postawa.
Oceńmy produkt, a nie "sprzedawcę". Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jerzy Karma
ReferentDołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 1077
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 7:09, 29 Kwi 2010    Temat postu:

Mamy zatem 3-y alternatywy np. na 2012 rok:

1. Nic się nie stanie
2. Przechodzimy w kolejny wymiar.
3. Zagłada cywilizacji - kolejna w cyklu powstających i upadających ewolucji. /Po zagładzie rozpocznie się kolejna ewolucja od wirusa do człowieka./

U zwolenników przejścia w wyższy wymiar Projekt Cheops budzi obawy, że Enki chce zablokować to przejście.
Zatem postawmy dwa pytania:
1. Czy w przypadku kosmicznego wymiarowania można temu przeciwdziałać za pomocą narżedzi z 3-ch wymiarów?
Z pewnością nie.
2. Czy biorąc pod uwagę skalę czasu powiniśmy oczekiwać cudu wyższego wymiaru, czy raczej zagłady?
Stawiam na zagładę, bo i nawet Jezus o niej mówił, a nie o przejściu w inny wymiar.
2 a. Czy biorąc pod uwagę poziom ego człowieka można oczekiwać nagrody przejścia w wyższy wymiar, czy raczej lekcji zagłady?
Ja stawiam na zagładę.

Kolejne przesłanki:
a) Biorąc pod uwagę historię ziemi, to raczej możemy spodziewać się zagłady.
b) Kosmos i zjawiska w nim zachodzące, oraz skala czasu, także bardziej skłaniają aby szybciej oczekiwac zagłady, niż przejscia w wyzszy wymiar - podobnie jak szybciej możemy oczekiwać miejscowej zmiany pogody, niż tego, że Polska za tydzień znajdzie sie na równku. /Oczywiście może się znaleźć, ale deszcz to będzie napewno./

Podsumowując:
Położenie mumi do sarkofagu niczego nam nie odbierze.
Im szybciej położymy, tym szybciej temat jako problematyczna kwestia będzie zamknięty.
______________________

Kolejna sprawa:
Jeśli wyższy wymiar jest odbiciem mojej duchowości /bo z pewnością to nie wymiary czynią Cię duchowym, czy doskonałym/, to nie muszę i nie mam potrzeby oczekiwać, że jakaś kosmiczna siła przeniesie mnie w ów wyższy wymiar robiąc to za mnie - a ja sam nie muszę kiwnąć palcem.

Mylą się zatem ci wszyscy, którzy liczą na jakiś "czwarty wymiar", który odwali duchową robotę za nich i przeniesie ich do raju Very Happy

Niech raczej się spodziewają globalnej katastrofy i ratują swoją fizyczność - aby dać sobie kolejną szansę...


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Jerzy Karma dnia Czw 7:12, 29 Kwi 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Jerzy Karma
ReferentDołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 1077
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 7:21, 29 Kwi 2010    Temat postu:

Jeszcze sprawa pieniędzy Very Happy

Zalóżmy, że to oszustwo...

Ale czyż w swoim życiu nie zdażyło sie nam wydać pieniądze na głupsze rzeczy?

Z Projektu Cheops i działań Pani Lucyny Łobos już wyniknęło wiele pozytywnych zjawisk: rozmowy na forach o duchowości, oraz zwrot wielu ludzi ku tematyce związanej z rozwojem człowieka.

Już za samo to należą się pieniądze dla Pani Lucyny Very Happy

A jeśli to nie jest oszustwo?
Wówczas tym bardziej powinniśmy zasilić odpowiednie konto Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
GośćPostWysłany: Śro 22:47, 24 Lis 2010    Temat postu:

dający do myślenia temat..

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Sob 14:40, 08 Sty 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.boga.fora.pl Strona Główna -> Kontrowersje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB
Appalachia Theme © 2002 Droshi's Island